czwartek, 16 listopada 2017

Erin Hunter, seria "Wojownicy"


Chciałabym zachęcić Was do przeczytania serii książek  pt. „Wojownicy” Erin Hunter. Przeczytałam już wszystkie części, ale szczególnie spodobały mi się czwarta i piąta. Opisałam je krótko, by Was zaciekawić.

W czwartym tomie „Wojowników” Ogniste Serce musi się zmierzyć z nowymi obowiązkami, jako zastępca przywódczyni. Nie jest mu łatwo się przyzwyczaić, a w dodatku nie wszystkie koty mu ufają. Ponadto w Klanie Cienia panuje epidemia groźnej choroby, która dziesiątkuje jego członków. A to nie wszystkie problemy Klanu Pioruna. Czy Ogniste Serce sprosta wyzwaniu? Dowiecie się tego, gdy przeczytacie czwarty tom "Wojowników" - „Cisza przed burzą”.

„Niebezpieczna ścieżka” opowiada o losach Klanu Pioruna po strasznej tragedii. Błękitna Gwiazda nie jest sobą. Zaczyna wątpić w wierność Klanu Pioruna i Klanu Gwiazdy. W dodatku to jej ostatnie z dziewięciu żyć. Ogniste Serce musi przejąć większość obowiązków Błękitnej Gwiazdy i zaprowadzić klan na zgromadzenie. A poza tym w lesie pojawia się nowe zło -  sfora. Poluje na zwierzynę na terytoriach klanów i niszczy roślinność, lecz przywódczyni jest przekonana, że to Klan Wiatru kradnie im pożywienie. Czy dojdzie do bitwy pomiędzy klanami? Czy Ognistemu Sercu uda się ochronić klan przed tajemniczym wrogiem? Czy ogień rzeczywiście ocali klan? I czy Błękitna Gwiazda dojdzie do siebie po tragedii? Dowiecie się tego, gdy przeczytacie piąty tom „Wojowników”.

                                                                                                            Aleksandra Piórkowska, klasa 6a

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz