środa, 7 listopada 2018

Biblioteka GSA ma nowych czytelników


22 i 23 października 2018 roku do uczniów klasy 1a i 1b GASP przybył posłaniec z listem od bohaterów znanych dziecięcych opowieści, którzy zaprosili dzieci do biblioteki. Po ułożeniu puzzli, na których zapisany został tytuł pewnej opowieści, dzieci udały się do krainy książek. Pani Ania przeczytała dzieciom opowiadanie o pewnej bibliotece, w której ktoś niszczył książki. Tę niezwykłą opowieść wzbogaciły piękne ilustracje.  Potem uczniowie ustalali, jak może smakować wiedza. Okazało się, że ma ona bardzo słodki smak miodu. Pani Ania zachęciła uczniów do częstego odwiedzania biblioteki i zatapiania się w kolejnych opowieściach. 

Aby uzyskać Dyplom Małego Czytelnika, zadaniem uczniów obu klas było zapoznanie się z poszczególnymi działami biblioteki i przestrzeniami, z których w przyszłości będą korzystać. Po bibliotecznym królestwie oprowadziła wszystkich uczniów pani Karolina, która zna najtajniejsze sekrety biblioteki. Potem pani Karolina przypomniała, czego książki nie lubią i jakich zasad należy przestrzegać. 
  
Na zakończenie wszystkim uczestnikom spotkania wręczono Dyplom Małego Czytelnika, upoważniający do  korzystania z biblioteki i jej zasobów, a na pożegnanie uczniowie otrzymali z rąk pani  Karoliny Robak i pani Anny Mionskowskiej prezenty w postaci książek, zabawnych zakładek i wydania specjalnego gazetki naszej biblioteki.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz